W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Wybory członków krajowych Polskiej Akademii Nauk w 2021 roku

Zgromadzenie Ogólne PAN wybierze nowych członków Akademii 2 grudnia. Kandydatów można zgłaszać do 30 lipca. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem, wzorami dokumentów i podstawą prawną.

16 marca 2021 roku Prezydium PAN podjęło uchwałę nr 5/2021 w sprawie wyboru członków krajowych Akademii.

 • Wybory odbędą się 2 grudnia 2021 roku podczas 145. sesji Zgromadzenia Ogólnego PAN.
 • Kandydatów należy zgłaszać do 30 lipca 2021 roku w formie pisemnej – zgodnie z ustawą o Polskiej Akademii Nauk – do Prezesa PAN na adres:

  Polska Akademia Nauk
  Pałac Kultury i Nauki
  Pl. Defilad 1
  00-901 Warszawa

  (decyduje data stempla pocztowego).

Wymagane dokumenty

Należy załączyć następujące dokumenty (zgodne z opublikowanymi wzorami):

 • informacja o dorobku naukowym i innych osiągnięciach kandydata,
 • druk zgody kandydata na członka korespondenta PAN wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz klauzulą informacyjną,
 • druk zgody kandydata na członka rzeczywistego PAN wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz klauzulą informacyjną.

WAŻNE: Szczegółowe informacje dotyczące wymagań wydziałów PAN wobec kandydatów na członków korespondentów Akademii są dostępne na stronach wydziałów.

Wybory 2021 – podstawa prawna

O członkach PAN

Członkowie Akademii są wybierani przez Zgromadzenie Ogólne PAN spośród uczonych, którzy wyróżniają się szczególnym dorobkiem naukowym i autorytetem oraz posiadają nieposzlakowaną opinię. W skład Akademii wchodzą członkowie krajowi (rzeczywiści i korespondenci) oraz członkowie zagraniczni. Członkostwo w PAN jest dożywotnie.

Członkowie krajowi

Członkiem krajowym może zostać osoba posiadająca obywatelstwo polskie. Maksymalna liczba członków krajowych Akademii wynosi 350. Włączenie w poczet członków krajowych Akademii następuje poprzez wybór na członka korespondenta PAN. Zgromadzenie Ogólne PAN wyróżnia aktywność członków korespondentów – na rzecz nauki i Akademii – wyborem na członków rzeczywistych.

Tag

Załączniki

Powiadom znajomego