W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Instytut Badań Literackich PAN z nowym dyrektorem

Od 1 kwietnia 2022 roku placówką pokieruje dr hab. Grzegorz Marzec, prof. instytutu. Jego kadencja na stanowisku dyrektora potrwa 4 lata. O wynikach naboru poinformowała komisja konkursowa.

Dowiedz się więcej o przebiegu konkursu

O nowym dyrektorze

Prof. Grzegorz Marzec był do tej pory zastępcą dyrektora ds. naukowych w Instytucie Badań Literackich PAN. Jest związany z Pracownią Literatury Romantyzmu. Jego główne zainteresowania naukowe wiążą się z teorią pamięci kulturowej (memory studies) i ekonomią kultury.

O instytucie

Instytut Badań Literackich PAN jest wiodącą w kraju instytucją w zakresie badań nad literaturą i kulturą polską. To tu realizowane są długofalowe projekty dokumentacyjne i edytorskie, m.in. „Polska Bibliografia Literacka” czy „Słownik Współczesnych Pisarzy i Badaczy Literatury”. Prężnie rozwija się tu również Centrum Humanistyki Cyfrowej.

Tag

Powiadom znajomego