W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Wybory członków PAN

Wybory członków krajowych i zagranicznych Akademii odbywają się na wniosek prezesa PAN. Prezydium Akademii podejmuje uchwałę o terminach przeprowadzenia wyborów oraz zgłaszania kandydatów. Następnie prezes PAN podaje do publicznej wiadomości informację o wyborach, a na stronie internetowej Akademii zostaje zamieszczony stosowny komunikat.

Kandydaci na członków Akademii powinni wyróżniać się szczególnym dorobkiem naukowym, autorytetem i nieposzlakowaną opinią. Szczegółowe wymagania są określane przez wydziały. Zgłoszenie kandydata na członka Akademii powinno zawierać pisemną rekomendację sporządzoną przez wnioskodawców oraz uzasadnienie kandydatury i szczegółową charakterystykę dorobku naukowego.

Wyboru członków Akademii dokonuje Zgromadzenie Ogólne PAN w głosowaniu tajnym, uwzględniając rekomendacje przygotowane przez poszczególne wydziały oraz listy kandydatów rekomendowanych przez Prezydium Akademii. Członków PAN powołuje prezes Akademii.

Tryb zgłaszania kandydatów wraz z rekomendacjami oraz sposób i tryb wyboru członków Akademii określa regulamin uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne PAN.

Tag

Powiadom znajomego