W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk


Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

akademia@pan.pl

tel. +48 22 182-60-00
fax +48 22 182-70-50

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Biuro Organizacyjno-Majątkowe

Biuro Organizacyjno-Majątkowe sprawuje bezpośredni nadzór nad gospodarowaniem nieruchomościami (będącymi w zasobach PAN, nieprzekazanymi  jednostkom organizacyjnym). W szczególności zajmuje się zarządzaniem, sprzedażą, najmem, dzierżawą oraz obciążaniem nieruchomości.

Biuro odpowiada  również za realizację i kontrolę inwestycji budowlanych oraz remontów odtworzeniowych, w tym przygotowywanie rocznych i wieloletnich planów oraz sprawozdań z realizacji inwestycji i remontów. Wyposaża jednostki organizacyjne PAN w nieruchomości, a także sprawuje pieczę nad ewidencją nieruchomości oraz kontroluje ich stan formalno-prawny.

Ponadto prowadzi rejestr instytutów naukowych PAN. Koordynuje procesy związane z tworzeniem, reorganizacją i likwidacją instytutów oraz innych jednostek Akademii. Prowadzi też sprawy spółek handlowych (w których PAN ma udziały lub akcje) oraz fundacji (w których PAN jest fundatorem).

Tag

Powiadom znajomego

Powiadom znajomego

* Pole wymagane