W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Misja i zadania

Jesteśmy państwową instytucją naukową założoną w 1952 r. w Warszawie. Zrzeszamy wybitnych uczonych, którzy wyróżniają się szczególnym dorobkiem i autorytetem. Prowadzimy strategiczne badania, kształcimy naukowców i dzielimy się wiedzą ze społeczeństwem.

Wspieramy rozwój nauki. Działamy na rzecz wprowadzania najwyższych standardów w badaniach (w zakresie jakości oraz etyki). Doradzamy w sprawach istotnych dla rozwoju Polski. Łączymy krajowe środowisko naukowe i promujemy międzynarodową współpracę badaczy.

W ramach Akademii działa sieć różnych podmiotów, m.in. instytuty naukowe, komitety, oddziały krajowe i stacje zagraniczne, biblioteki, muzea, archiwa czy ogród botaniczny.

Pierwszą siedzibą PAN był Pałac Staszica w Warszawie. Dziś centrala Akademii mieści się w Pałacu Kultury i Nauki.

Tag

Powiadom znajomego