W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Instytut Biologii Ssaków PAN z nowym dyrektorem

Od 1 stycznia 2022 roku placówką pokieruje dr hab. Michał Żmihorski, prof. IBS PAN. Gratulujemy! Kadencja potrwa 4 lata.

Konkurs został ogłoszony w październiku tego roku. Kandydaci mieli 30 dni na składanie zgłoszeń. Musiały one zawierać m.in. koncepcję funkcjonowania Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży.

Zapoznaj się z informacjami o konkursie

O nowym dyrektorze

Dr hab. Michał Żmihorski jest profesorem w IBS PAN. Zajmuje się ekologią stosowaną i biologicznymi podstawami ochrony przyrody. Bada, jakie czynniki wpływają na spadki liczebności gatunków rzadkich i ginięcie lokalnych populacji.

Skupia się głównie na rolnictwie i leśnictwie, gdyż te dwa obszary działalności ludzkiej mocno zmieniają środowisko naturalne i są zagrożeniem dla rodzimej fauny i flory.

Interesują go również zagadnienia z zakresu metodyki zbioru danych biologicznych, takie jak projektowanie monitoringu i metody liczenia zwierząt, a także statystyczna analiza danych biologicznych.

Tag

Powiadom znajomego