W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Gospodarcze i społeczne znaczenie dużych rzek w Polsce

Porozmawiamy o tym już 17 listopada (środa) podczas konferencji online z cyklu „Duże rzeki”. Zapraszają Polska Akademia Nauk i Komitet Gospodarki Wodnej PAN.

Badania prowadzone na Wiśle czy Odrze są nie tylko kosztowne (ze względu na skalę procesów), ale także skomplikowane. Wiążą się bowiem z różnymi dziedzinami gospodarki, ochroną środowiska czy trendami społecznymi. Podczas naszego spotkania opowiemy o znaczeniu dużych rzek i wyzwaniach stojących przed gospodarką wodną.

Program i rejestracja

Konferencja rozpocznie się 17 listopada (środa) o godz. 12.00. Transmisję online udostępnimy wszystkim zarejestrowanym uczestnikom. Będą oni mogli zadawać pytania na czacie. Najpierw jednak wysłuchają prezentacji.

  • Ekonomia żeglugi śródlądowej w Polsce – prof. Tomasz Żylicz (Uniwersytet Warszawski)
  • Przekształcenia stref nadrzecznych polskich miast w świetle zmian pradygmatów europejskich – prof. Anna Januchta-Szostak (Politechnika Poznańska)
  • Polska energetyka wodna dla transformacji energetycznej kraju i przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych – dr hab. Janusz Steller (Instytut Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego PAN)
  • Zaopatrzenie miast z wód rzecznych – dr inż. Klara Ramm (Misja Horyzont Europa ds. zdrowych oceanów, mórz, wód przybrzeżnych i śródlądowych)
  • Ekohydrologia dla zwiększania potencjału zrównoważonego rozwoju dużych systemów rzecznych – prof. Maciej Zalewski (Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii PAN)

Moderatorami debaty będą wiceprezes PAN prof. Paweł Rowiński oraz prof. Tomasz Okruszko, przewodniczący Komitet Gospodarki Wodnej PAN.

Szczegółowy program i rejestracja są dostępne na stronie wydarzenia.

O konferencji

To już drugie spotkanie w ramach cyklu „Duże rzeki”, który zainicjowaliśmy w 2020 roku. Tym razem skupimy się na ekonomicznym, społecznym i przyrodniczym znaczeniu dużych rzek w Polsce. Konferencje są wspólną inicjatywą Polskiej Akademii Nauk i Komitetu Gospodarki Wodnej PAN.

Tag

Powiadom znajomego