W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Wariant Delta – co warto wiedzieć u progu czwartej fali pandemii

Co sprawia, że indyjski wariant koronawirusa tak szybko się rozprzestrzenia i jest tak zakaźny? Opowie o tym 6 października (środa) dr hab. Ernest Kuchar. To już kolejne spotkanie online w ramach cyklu „Koronawirus na celowniku”. Zapraszają Polska Akademia Nauk i Centrum Nauki Kopernik.

Wariant koronawirusa Delta, wykryty pierwotnie w Indiach w październiku 2020 roku, dziś jest obecny już w ponad 150 krajach świata. Również w Polsce.

  • Czy ta odmiana wirusa jest bardziej niebezpieczna dla ludzi?
  • Kto w Polsce potencjalnie jest bardziej podatny na zarażenie?
  • Jak postępować, by zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem Delta w szkole czy pracy?
  • Jak na wariant Delta zareaguje organizm osoby zaszczepionej, a jak osoby niezaszczepionej?
  • Dla których grup zawodowych szczepienia to konieczność?

Szczegóły przybliży 6 października (środa) dr hab. Ernest Kuchar. Spotkanie online rozpocznie się o godz. 19.00 w serwisie YouTube. Warto także dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

O ekspercie

Dr hab. Ernest Kuchar to specjalista chorób zakaźnych i medycyny sportowej, pediatra. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu, gdzie ukończył również podyplomowe studia zarządzania i oceny technologii medycznej. Kieruje Kliniką Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjno-Izolacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2018 r. jest prezesem Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

Zrozumieć pandemię

Cykl edukacyjny „Koronawirus na celowniku” to propozycja dla wszystkich, którzy szukają obiektywnych informacji. Co środę naukowczynie i naukowcy opowiadają w przystępny sposób o najnowszych wynikach badań. Pomagają wyjaśnić złożone zagadnienia dotyczące pandemii, które mogą budzić niezrozumienie czy niepewność. Wszystkie odcinki można obejrzeć na kanale PAN w serwisie YouTube.

Zespół doradczy w PAN

Warto przypomnieć, że przy prezesie Polskiej Akademii Nauk działa interdyscyplinarny zespół ds. COVID-19. Do tej pory grupa ekspertów opublikowała 21 szczegółowych stanowisk. Przedstawiła w nich zalecenia dla służb publicznych i całego społeczeństwa.

Dowiedz się więcej o zespole

Tag

Powiadom znajomego