W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

PAN gospodarzem spotkania z sekretarz energii USA Jennifer Granholm

Amerykańska sekretarz rozmawiała 24 września w Warszawie z polskimi badaczkami. Wśród tematów znalazły się energetyka, zmiany klimatu oraz udział kobiet w nauce i technologii. Spotkanie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk otworzył prezes PAN prof. Jerzy Duszyński.

„Różnorodność jest kluczowa w podejmowaniu odpowiednich decyzji, również w STEM (nauce, technologii, inżynierii i matematyce)” – podkreślała sekretarz energii USA.

Z kolei prezes PAN zauważył, że naukowcy na całym świecie są obecnie zaangażowani przede wszystkimi w walkę z COVID-19, jednak nie można zapominać o innych kluczowych kwestiach. „Będziemy pracować nad naszymi najważniejszymi priorytetami: zmianami klimatu, ochroną bioróżnorodności, zmianami w sektorze energetycznym i wzmocnieniem udziału kobiet w świecie akademickim” – zadeklarował prof. Jerzy Duszyński.

Wykład wprowadzający wygłosiła prof. Monika Kędra z Instytutu Oceanologii PAN. Retransmisja wydarzenia jest dostępna na kanale PAN w serwisie YouTube.

O amerykańskiej sekretarz

Jennifer M. Granholm objęła urząd sekretarza energii USA w lutym 2021 r. Jest drugą kobietą na tym stanowisku. Kieruje Departamentem Energii USA. Jednym z jej zadań jest wsparcie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joego Bidena w osiągnięciu zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 r.

Tag

Powiadom znajomego