W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Rusza 25. warszawski Festiwal Nauki z udziałem PAN

„Szczepimy nauką!” – pod takim hasłem startuje 17 września jubileuszowa edycja imprezy. W programie wykłady, debaty, warsztaty, lekcje dla szkół i wystawy. Zapraszają m.in. badaczki i badacze z Polskiej Akademii Nauk. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezes PAN.

Festiwal to propozycja dla wszystkich miłośników nauki niezależnie od wieku czy wykształcenia. Pozwala lepiej zrozumieć, jak zmienia się świat wokół nas. Naukowcy w przystępny sposób opowiadają o doświadczeniach chemicznych czy fizycznych, przemianach społecznych i gospodarczych, procesach historycznych itd.

Impreza potrwa do 26 września i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Badaczki i badacze PAN przygotowali w sumie 56 spotkań. Odbędą się one tam, gdzie pracują nasi uczeni: w  laboratoriach oraz salach doświadczalnych i wykładowych. Część zajęć będzie dostępna w formule online. Prosimy o sprawdzenie limitu miejsc i wcześniejsze zapisy. Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej Festiwalu Nauki.

O imprezie

Misją warszawskiego Festiwalu Nauki jest mądre popularyzowanie wiedzy. Co roku we wrześniu badaczki i badacze prezentują dokonania nauki i wyzwania, które przed nią stoją. Promują rzetelne źródła informacji i zachęcają do krytycznego myślenia.

W tym roku Festiwal Nauki świętuje 25. urodziny. Z tej okazji organizatorzy zapraszają także 18 października na spotkanie noblowskie – imprezę zamykającą jubileuszowe obchody.

Źródło informacji: Festiwal Nauki

Tag

Powiadom znajomego