W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Medal Polskiej Akademii Nauk dla Centrum Fizyki Teoretycznej PAN

Odznaczenie przyznano za szczególne zasługi dla rozwoju nauki polskiej i światowej (związane ze społeczną rolą nauki). Wręczono je podczas uroczystości z okazji 40-lecia placówki.

Konferencja jubileuszowa odbyła się w Warszawie w dniach 31 sierpnia – 3 września 2021 roku. W jej otwarciu uczestniczył wiceprezes PAN prof. Paweł Rowiński. Przekazał on medal prof. Adamowi Sawickiemu, dyrektorowi Centrum Fizyki Teoretycznej PAN (CFT PAN).

Prof. Rowiński zwrócił uwagę, że z jednej strony Centrum jest jednostką na tyle dojrzałą, aby nie popełniać niektórych błędów, a z drugiej strony zachowującą młodzieńczy entuzjazm, by podejmować odważne przedsięwzięcia badawcze.

CFT PAN

Centrum Fizyki Teoretycznej PAN to jeden z prawie 70 instytutów naukowych Akademii. Skupia badaczy z różnych dziedzin związanych z fizyką teoretyczną, astrofizyką i naukami przyrodniczymi:

  • klasyczną i kwantową teorią pola,
  • optyką kwantową,
  • podstawami mechaniki kwantowej i kwantowej teorii informacji,
  • fizyki nowych stanów materii,
  • kosmologii i astronomii.

40-lecie CFT PAN przypadało w 2020 roku. Z uwagi na pandemię COVID-19 obchody przesunięto na jesień 2021.

Tag

Powiadom znajomego