W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Program stypendialny PASIFIC: 348 kandydatów w pierwszym konkursie

O stypendia w instytutach PAN ubiegają się naukowczynie i naukowcy 60 narodowości. Wyniki naboru poznamy w ciągu ok. sześciu miesięcy. Badacze przyjadą do Polski na początku 2022 roku.

Do programu zgłosiło się 106 naukowczyń i 242 naukowców. Najwięcej, bo aż 147 wniosków, dotyczy nauk inżynieryjnych i technicznych, 109 – nauk społecznych i humanistycznych, a 92 – nauk o życiu.

Najchętniej wybierane instytuty

Rekordzistą wśród naszych instytutów jest Instytut Filozofii i Socjologii PAN. Wybrało go aż 27 osób. Badaczki i badacze często wskazywali też:

  • Instytut Chemii Fizycznej PAN (22 osoby),
  • Instytut Fizjologii Roślin im. Franciszka Górskiego PAN (14 osób),
  • Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN (13 osób),
  • Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN (13 osób).

Co dalej

W pierwszym konkursie oferujemy 35 miejsc dla najlepszych kandydatek i kandydatów. Ci, którzy nie zdążyli złożyć aplikacji (lub nie zostali zaakceptowani), będą mogli wziąć udział w drugim konkursie. Potrwa on od 15 września do 30 grudnia 2021 r.

Kto może się zgłosić

O stypendium PASIFIC mogą się ubiegać naukowczynie i naukowcy, którzy mają co najmniej stopień naukowy doktora lub przynajmniej 4-letnie doświadczenie badawcze.

Muszą również spełniać tzw. kryterium mobilności MSCA. Oznacza to, że nie mogą mieszkać i prowadzić swoich głównych działań w Polsce dłużej niż 12 miesięcy w ciągu trzech lat poprzedzających ostateczny termin naboru.

O programie

PASIFIC (ang. Polish Academy of Sciences’ Individual Fellowships: Innovation & Creativity) to międzynarodowy program stypendialny realizowany przez Polską Akademię Nauk.

50 utalentowanych naukowczyń i naukowców dowolnej narodowości przyjedzie na 2 lata do naszego kraju. Swoje badania będą realizować w instytutach PAN oraz Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej.

Stypendystki i stypendyści PASIFIC otrzymają miesięczne wynagrodzenie w wysokości ok. 2500 euro netto oraz budżet na badania. Osoby przyjeżdżające do Polski z rodzinami mogą liczyć na dodatek.

Program PASIFIC jest współfinansowany przez Unię Europejską (w ramach MSCA COFUND) oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Oficjalna strona programu PASIFIC

Tag

Powiadom znajomego