W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Wybrano dyrektora Muzeum i Instytutu Zoologii PAN

Placówką pokieruje dr hab. Tomasz Mazgajski, prof. instytutu. Kandydata wyłoniła komisja konkursowa, a funkcję powierzył mu prezes PAN. Kadencja rozpocznie się 1 lipca i potrwa 4 lata.

Ogłoszenie o konkursie i zawiadomienie o wyborze

O dyrektorze

Prof. Mazgajski był już dyrektorem, a wcześniej zastępcą dyrektora Muzeum i Instytutu Zoologii PAN (MiIZ PAN). Jest członkiem Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej PAN.

Specjalizuje się w ekologii i ornitologii. Jego główne zainteresowania naukowe to:

  • dziuplaki pierwotne i wtórne – dzięcioły, szpak, kowalik, sikory, muchołówka żałobna, kawka,
  • fragmentacja lasów,
  • wpływ pasożytów na ptaki.

O instytucie

Główne obszary działalności naukowej MiIZ PAN to badanie zróżnicowania, geografii i historii świata zwierząt, a także ekologia, biologia i ochrona zwierząt.

Jednostka ma siedzibę w Warszawie, a także 3 terenowe stacje badawcze: w Łomnej koło Warszawy, w Ustrzykach Dolnych (Bieszczady) i w Gdańsku-Górkach Wschodnich.

Zobacz także:

Tag

Powiadom znajomego