W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Przedstawiciele PAN w Radzie ds. Planu dla Pracy i Rozwoju

Nominacje otrzymali 14 czerwca prezes PAN prof. Jerzy Duszyński oraz prof. Agnieszka Dobrzyń, dyrektor Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN. Rada działa przy Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Powołał ją kierujący resortem wicepremier Jarosław Gowin.

W skład rady wchodzi 32 członków, wśród nich m.in. przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, uczelni, instytutów badawczych i organizacji reprezentujących przedsiębiorców. Przewodniczącą została Anna Budzanowska, była wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego (2019–2020) oraz wiceminister edukacji i nauki (2021).

Zadania Rady

Rada będzie doradzać, jak realizować Plan dla Pracy i Rozwoju. Ma opracowywać i opiniować propozycje rozwiązań merytorycznych, prawnych i organizacyjnych. Jej rolą jest także współpraca z przedstawicielami różnych środowisk.

Z formalnego punktu widzenia rada jest organem pomocniczym ministra rozwoju, pracy i technologii.

Źródło informacji: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii / Gov.pl

Tag

Powiadom znajomego