W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Gospodarcze lekcje z pandemii. Wykład online już 26 maja

Jak zmienią się Polska i świat po pandemii? Czy nastąpi odwrót od globalizacji? Na czym polega nowa normalność? Na pytania odpowie ekonomista dr Wojciech Paczos podczas kolejnego spotkania z cyklu „Koronawirus na celowniku”. Zapraszają Polska Akademia Nauk i Centrum Nauki Kopernik.

Najlepszym sposobem zarówno na uchronienie się przed katastrofą (przyszłe pandemie, kryzys klimatyczny), jak i na prowadzenie polityki gospodarczej w normalnych czasach, jest oparcie się na wiedzy naukowej i budowa niezależnych instytucji.

Okiem naukowca

Temat przybliży już  26 maja (środa) dr Wojciech Paczos. Spotkanie online rozpocznie się o godz. 19.00. Transmisję udostępnimy w serwisie YouTube. Warto też dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Uczestnicy poznają odpowiedzi na następujące pytania.

  • Jak zmieni się świat i Polska po pandemii?
  • Czy nastąpi odwrót od globalizacji?
  • Na czym polega „nowa normalność”?
  • Kiedy osiągniemy w gospodarce stan sprzed 2020 roku?
  • Jakie są warunki konieczne przyszłego rozwoju gospodarczego?
  • Jak powinna wyglądać przyszła polityka fiskalna i monetarna?
  • Kto zapłaci za tarcze antykryzysowe?

O ekspercie

Dr Wojciech Paczos jest ekonomistą. Adiunkt w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Assistant Professor w Cardiff University (Wielka Brytania). Były ekonomista wizytujący w Bank of England. Członek Concilium Civitas. Założyciel grupy eksperckiej „Dobrobyt na Pokolenia”. Członek interdyscyplinarnego zespołu ds. COVID-19 przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk.

Zrozumieć pandemię

Cykl edukacyjny „Koronawirus na celowniku” to propozycja dla wszystkich, którzy szukają obiektywnych informacji. Co środę wybitni uczeni opowiadają w przystępny sposób o najnowszych badaniach naukowych. Pomagają wyjaśnić złożone zagadnienia dotyczące pandemii, które mogą budzić niezrozumienie czy niepewność.

Poprzednie spotkania

Zespół doradczy w PAN

Wszyscy wspomniani badacze są członkami zespołu ds. COVID-19, który działa w Akademii. Do tej pory grupa ekspertów opublikowała 15 szczegółowych stanowisk. Przedstawiła w nich zalecenia dla służb publicznych i całego społeczeństwa.

Dowiedz się więcej o zespole

Tag

Powiadom znajomego