W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Koronawirus na celowniku. Spotkanie online z prezesem PAN

Prof. Jerzy Duszyński odpowie na pytania internautów już 21 kwietnia (środa). Tym samym rozpoczynamy cykl spotkań online z naukowcami o epidemii, szczepieniach i chorobie COVID-19. Organizatorami wydarzenia są Polska Akademia Nauk (PAN) i Centrum Nauki Kopernik.

„Koronawirus na celowniku” to propozycja dla wszystkich, którzy szukają obiektywnych informacji. Co środę wybitni uczeni opowiedzą w przystępny sposób o najnowszych badaniach naukowych. Pomogą wyjaśnić złożone zagadnienia dotyczące pandemii, które mogą budzić niezrozumienie czy niepewność.

Na dobry początek

Gościem pierwszego spotkania będzie prezes PAN. Prof. Jerzy Duszyński przybliży:

  • czego jeszcze nie wiemy o chorobie COVID-19 i wirusie SARS-CoV-2,
  • jaki jest wpływ pandemii na kwestie globalne (klimatyczne, gospodarcze, społeczne),
  • jak rozmawiać z ludźmi wątpiącymi w wartość nauki?

Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia (środa) o godz. 19.00. Będzie transmitowane online na Facebooku oraz w serwisie YouTube.

O prezesie PAN

Prof. Jerzy Duszyński jest biochemikiem. Członek korespondent PAN, a od 2015 roku prezes Akademii. Związany z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Przewodniczący działającego w PAN interdyscyplinarnego zespołu ds. COVID-19.

Czytaj notę biograficzną

Zespół doradczy ds. COVID-19

Do tej pory grupa ekspertów opublikowała 13 szczegółowych stanowisk. Przedstawiła w nich zalecenia dla służb publicznych i całego społeczeństwa.

Członkowie zespołu będą gośćmi kolejnych spotkań w ramach cyklu „Koronawirus na celowniku”.

Dowiedz się więcej o zespole

Tag

Powiadom znajomego