W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Ruszył nabór do programu stypendialnego PASIFIC

Od 15 marca utalentowani naukowcy z całego świata mogą ubiegać się o dwuletnie pobyty badawcze w instytutach Polskiej Akademii Nauk (PAN). Ich wnioski przyjmujemy do 30 czerwca. Trwa też rekrutacja ekspertów, którzy ocenią zgłoszenia kandydatów.

To pierwszy konkurs w ramach programu stypendialnego PASIFIC, który realizujemy. Na początek wyłonimy 35 naukowców, którzy przyjadą do Polski między styczniem a marcem 2022 r. W sumie mamy 50 miejsc w naszych instytutach.

Dlaczego warto

Stypendyści PASIFIC otrzymają:

  • miesięczne wynagrodzenie w wysokości ok. 2500 euro netto;
  • budżet na badania w wysokości do 93 tys. euro;
  • dodatek rodzinny na zasadach określonych w programie.

„Polska Akademia Nauk jest czołową instytucją naukową w Polsce, która cieszy się znakomitą renomą na całym świecie” – mówi wiceprezes PAN prof. Paweł Rowiński i dodaje: „Zachęcam naukowców z zagranicy do składania wniosków o pobyty naukowe w programie PASIFIC. Mam nadzieję, że zobaczymy się w Polsce, w laboratoriach i pracowniach instytutów PAN”.

Dla kogo

Aby ubiegać się o stypendium PASIFIC, kandydaci muszą:

  • posiadać co najmniej stopień naukowy doktora lub mieć 4-letnie równoważne doświadczenie badawcze w pełnym wymiarze pracy;
  • przestrzegać tzw. zasady mobilności MSCA;
  • nie prowadzić swoich głównych działań w Polsce dłużej niż 12 miesięcy w ciągu trzech lat poprzedzających ostateczny termin naboru (czyli od 30 czerwca 2018 do 30 czerwca 2021).

Szczegółowe informacje i dokumenty są dostępne na stronie PASIFIC.

Nabór ekspertów

Propozycje badań zgłoszone przez kandydatów ocenią eksperci. Właśnie ruszył ich nabór. Szukamy 45 osób z odpowiednim doświadczeniem i osiągnięciami naukowymi.

Ekspertów wybierzemy spośród chętnych, którzy zgłoszą się do 1 czerwca. Za ocenę wniosków otrzymają wynagrodzenie w wysokości 450 euro za dzień.

Więcej o naborze ekspertów

Nabór ekspertów etycznych

Wnioski kandydatów ocenimy też pod względem etyki badań. Dlatego szukamy ekspertów, którzy mają doświadczenie w ocenie kwestii etycznych i znają  procedury etyczne obowiązujące w programach ramowych Unii Europejskiej.

Przewidziane wynagrodzenie to 115 euro za ocenę wniosku. Chętni mogą się zgłaszać do 1 czerwca.

Więcej o naborze ekspertów etycznych

O programie PASIFIC

PASIFIC (ang. Polish Academy of Sciences’ Individual Fellowships: Innovation & Creativity) to program stypendialny Polskiej Akademii Nauk współfinansowany przez Unię Europejską (w ramach MSCA COFUND) oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

50 naukowców dowolnej narodowości przyjedzie na 2 lata do naszego kraju. Swoje badania będą realizować w instytutach PAN oraz Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej.

Więcej informacji na stronie pasific.pan.pl.

Tag

Powiadom znajomego