W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Rada Kuratorów i zebranie plenarne Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN

W dniu 9 maja 2023 roku gościnnie w Instytucie Paleobiologii im. Romana Kozłowskiego PAN w Warszawie, odbyło się posiedzenie Rady Kuratorów Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN. Było to drugie posiedzenie Rady Kuratorów w tej kadencji. Głównymi tematami posiedzenia były sprawy związane z wprowadzeniem zmian do założeń do przeprowadzenia oceny jednostek Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN przez Radę Kuratorów w kadencji 2023-2026 oraz przeprowadzenie oceny czasopism instytutów i komitetów Wydziału II PAN wydawanych z afiliacją PAN.

 

W dniu 10 maja 2023 roku w Pałacu Staszica w Warszawie odbyło się pierwsze w tym roku i w tej kadencji zebranie plenarne Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN.

 

W pierwszej części tego zebrania wykład pt. „Paleobiologia koralowców: ożywianie szkieletu” wygłosił prof. Jarosław Stolarski, dyrektor Instytutu Paleobiologii im. Romana Kozłowskiego PAN.

 

W drugiej części zebrania Wydział podjął uchwały porządkujące sprawy Wydziału w nowej kadencji, przede wszystkim uchwałę w sprawie powołania Komisji nagród i wyróżnień naukowych Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN na kadencję 2023-2026. Dyskutowano o sprawach związanych z wyborami kandydatów na członków Akademii oraz powołano Zespół Nominujący Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN 
na kadencję 2023-2026.

 

W obu zebraniach uczestniczyła prof. Mirosława Ostrowska, wiceprezes PAN.

W zebraniach uczestniczyli też nowi członkowie Rady Kuratorów Wydziału: prof. Mathias Zbigniew Strowski, prof. Beata Hasiów-Jaroszewska i prof. Jacek Jaworski.

 

Dziękujemy kierownictwu oraz pracownikom Instytutu Paleobiologii im. Romana Kozłowskiego PAN oraz Pałacu Staszica za gościnność i wszelką pomoc w organizacji spotkań wydziałowych.

Tag

Powiadom znajomego