W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Instytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN z nowym dyrektorem

Dr hab. inż. Krzysztof Grochla decyzją Prezesa PAN obejmie z dniem 8 kwietnia 2023 r. funkcję Dyrektora Instytutu Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk w Gliwicach na okres 4 lat.

Kandydatura dr. Grochli została wyłoniona w postępowaniu konkursowym.

 

Dr hab. inż. Krzysztof Grochla uzyskał stopień doktora nauk technicznych w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN w 2007 r., a w 2020 r. – stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych na Politechnice Śląskiej.

Zanim objął stanowisko Dyrektora IITiS PAN w Gliwicach, pracował w Instytucie na stanowisku Profesora i kierował Zespołem Internetu Rzeczy. Wcześniej, przez 9 lat był zatrudniony w przedsiębiorstwie Proximetry Poland, w tym przez 8 lat na stanowisku kierownika komórki B+R.

W ramach pracy naukowej dr Grochla zajmuje się badaniem efektywności protokołów i sieci telekomunikacyjnych, projektowaniem protokołów i algorytmów dla sieci bezprzewodowych LP WAN oraz systemami wykrywania bliskości i lokalizacji urządzeń. 

Ma doświadczenie w realizacji dużych projektów badawczo-rozwojowymi. Współpracował jako ekspert m.in. z Komisją Europejską (EASME), NCBR, Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Bulgarian National Science Fund w zakresie oceny wniosków o dofinansowanie projektów B+R. 

Prowadził wykłady i zajęcia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczestniczy w pracach grup standaryzacyjnych: CEN/TC 294/WG 7 oraz LoRa Alliance. Jestem autorem ponad 100 artykułów i wystąpień na konferencjach naukowych oraz 3 wynalazków, które uzyskały patent w USA.

Więcej informacji o konkursie: https://bip.pan.pl/oferta-pracy/1287/dyrektorka-dyrektor-instytutu-informatyki-teoretycznej-i-stosowanej-pan-w-gliwicach .

Tag

Powiadom znajomego