W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Dyrektor Instytutu Mechaniki Górotworu PAN wybrany na nową kadencję

Dr hab. inż. Przemysław Skotniczny decyzją Prezesa PAN objął z dniem 1 kwietnia 2023 r. stanowisko Dyrektora Instytutu Mechaniki Górotworu Polskiej Akademii Nauk w Krakowie na okres kolejnych 4 lat.

Dr Skotniczny jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej. Był kierownikiem Pracowni Wentylacji Kopalń w Instytucie Mechaniki Górotworu PAN, a od 2019 r. jest dyrektorem tego instytutu. 

Dr hab. inż. Przemysław Skotniczny zajmuje się badaniami w zakresie turbulentnych przepływów płynów newtonowskich w przewodach zamkniętych, metrologią przepływów, metodami numerycznej mechaniki płynów oraz programowaniem. Specjalizuje się w badaniach szybkozmiennych procesów fizycznych oraz w modelowaniu turbulencji przy pomocy komercyjnych programów CFD (Ansys Fluent). 

Jest autorem i współautorem 50 prac naukowych, 40 niepublikowanych opracowań dla przemysłu oraz kilku programów komputerowych. Laureat Nagrody im. W. Budryka za pracę pt. „Rozwój strugi powietrza w dyfuzorze prostokątnym”. Odznaczony brązowym krzyżem zasługi, posiada stopień górniczy Dyrektora Górniczego I stopnia.

Więcej informacji o konkursie: https://bip.pan.pl/oferta-pracy/1279/dyrektorka-dyrektor-instytutu-mechaniki-gorotworu-pan-w-krakowie .

Tag

Powiadom znajomego