W naszym Biuletynie stosujemy ciasteczka (ang. cookies). To niewielkie pliki wysyłane do urządzenia użytkownika. Zawierają informacje niezbędne do prawidłowego działania serwisu. Zapamiętują indywidualne ustawienia i wspierają tworzenie statystyk. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w swojej przeglądarce. Zapoznaj się też z naszą Polityką prywatności.

Kontakt

Polska Akademia Nauk

Kancelaria PAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
skrytka pocztowa 24

kancelaria@pan.pl

tel. +48 22 182 61 82
fax +48 22 182 70 56

NIP: 5251575083
VAT EU: PL5251575083

Rolnictwo regeneracyjne. Zapraszamy na seminarium komitetów PAN

Jak pogodzić produkcję rolną z troską  o środowisko naturalne i odbudową ekosystemów? Porozmawiamy o tym już 25 maja 2022 z badaczkami i badaczami z komitetów PAN. Zapraszamy na spotkanie w Warszawie oraz na transmisję online. Obowiązuje rejestracja.

System żywnościowy świata opiera się na rolnictwie. Jednak intensywna uprawa doprowadziła do wylesienia i przekształcenia gruntów. Przyczyniła się także do zanieczyszczenia wody i powietrza. Aż 30% uwalnianych do atmosfery gazów cieplarnianych pochodzi właśnie z wielkoskalowego rolnictwa konwencjonalnego.

Potencjał rolnictwa regeneracyjnego

W walce ze zmianą klimatu pomóc może rolnictwo regeneracyjne, czyli taka uprawa, która chroni i odbudowuje grunty rolne oraz otaczające je ekosystemy. Obszerny raport na ten temat opublikowała w marcu 2022 roku organizacja EASAC, zrzeszająca europejskie akademie nauk (w tym PAN).

Seminarium komitetów PAN

Raport EASAC będzie punktem wyjścia do debaty, która odbędzie się 25 maja 2022 roku (środa) w Warszawie. Dyskutować będą członkinie i członkowie:

  • Komitetu Nauk Agronomicznych PAN,
  • Komitetu Nauk Zootechnicznych i Akwakultury PAN,
  • Komitet Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu PAN.

Do spotkania w Pałacu Staszica może dołączyć każdy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkim zarejestrowanym osobom udostępnimy transmisję online i czat, aby mogły aktywnie brać udział w dyskusji.

Co, gdzie, kiedy

  • Rolnictwo regeneracyjne. Seminarium komitetów PAN
  • Spotkanie w formule hybrydowej
  • 25 maja 2022 (środa), godz. 11.00-15.20
  • Warszawa, Nowy Świat 72, Pałac Staszica (Sala Lustrzana)
  • Agenda i rejestracja

O komitetach PAN

W Akademii działa kilkadziesiąt komitetów. To grona zrzeszające specjalistki i specjalistów z różnych obszarów nauki. Tworzą one przestrzeń dla wymiany intelektualnej i budowania relacji między uczonymi. Są krajową reprezentacją środowisk i dyscyplin naukowych.

O EASAC

EASAC (ang. European Academies’ Science Advisory Council) zrzesza akademie nauk państw członkowskich Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii i Zjednoczonego Królestwa. Zapewnia niezależne, oparte na dowodach naukowych doradztwo w sprawach istotnych dla kształtowania polityki europejskiej.

Tag

Powiadom znajomego